Yaşam Koçluğu
Bulent Çetin ile mücadele sanatını öğrenmek ve öz güven konusunda size yardımcı olmasını isterseniz, bu konuda teklif isteyiniz.
“Bir yaşam koçu, bize yapabileceklerimizi yaptıran kişidir.” / Ralp Waldo
yaşam koçu, danışanına sorumluluk verir. yargılamaz, eleştirmez ve zorlamaz.
Danışanına daima enerji, güç ve motivasyon sağlar.
Yaşam koçu seanslarda ve çalışmalarında sıfır sorumluluk alır. Çünkü bir yaşam koçu asla danışanını yönlendirmez, yönetmez, asla akıl vermez. Yaşam koçluğu çalışmalarında tüm sorumluluk danışmanındır. Yaşam koçuna gelmeden önce hangi konuda yardım istediğinizi belirtmeniz gerekir.
Bir yaşam koçu güçlü bir motivasyon ustasıdır. Her seansta danışanını daha güçlü ve kendine güvenen bir insan haline getirmek için onu motive eder.
Yaşam koçu, danışanına akıllı sorular sorarak, danışanının farkındalığını geliştirir. Koçluk seansları esnasında danışanının itirazlarını iyi çözümler. Koçluk seansları danışanın gösterdiği dirençleri ustalıkla çözer.
Yaşam koçu danışanı ile sohbet halinde olur. Bu sohbetler ile danışanın dünyasına girer, onunla uyumu yaratır. Empatik bir dinleyicidir.
Yaşam koçu danışanının duygusal banka hesabına güven, anlayış ve sevgi yatırarak, danışanına psikolojik oksijen verir. Zira bilir ki, karşısındaki insanın tek isteği anlaşılmak, sevilmek ve saygı duyulmasıdır. Bülent çetin bilinen yaşam koçluğundan farklı bir sistem uygular bazı bedensel testler ile size kişilğinizi anlayacak bazı öneriler verir, Bir çok insanda sorunlar bedende saklıdır iyi konuşabilir ama beden ve geri beslemelerden oluşan bazı hareketleri kontrol edemezsiniz. Biz sahadan edindiğimiz bilgi ile bu verileri alır veriler doğrultusunda ilerleyerek düzeltmeye yönlendirmeye çalışırız bu yerleşik hareketleri yok etmek zordur, öfke kontrolü veya el titremesi gibi biz sadece iyi yönde sinyalleri azaltırız. öğrenme süreci 72 saat olarak bilinir ilk seanstan sonra bu süreç beklenmeli ve sonra ikinci seans yapılmalıdır. Toplamda iyi bir sonuç alınması gerekiyorsa 21 gün devam edilmelidir.